{"id":324114,"date":"2025-11-30T00:23:10","date_gmt":"2025-11-30T00:23:10","guid":{"rendered":"https:\/\/peraltafinancing.com\/uncategorized\/the-5-best-thcp-disposables-of-2025\/"},"modified":"2025-11-30T00:23:10","modified_gmt":"2025-11-30T00:23:10","slug":"the-5-best-thcp-disposables-of-2025","status":"publish","type":"post","link":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114","title":{"rendered":"The 5 Best THCP Disposables of 2025"},"content":{"rendered":"<p> <br \/>\n<\/p>\n<div>\n<div class=\"affiliate-disclosure\"><span>Some links in this article may be <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/affiliate-disclosure\/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">affiliate links<\/a> that pay us a small commission on qualifying purchases. Read our <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/review-process\/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">review process<\/a> for more information on how we vet brands and products to ensure their safety and efficacy.<\/span><\/div>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">\u26a1\ufe0f Quick list<\/h4>\n<div class=\"wp-block-cb-carousel aff-carusel with-fade\" data-slick=\"{&quot;slidesToShow&quot;:2.7,&quot;slidesToScroll&quot;:1,&quot;speed&quot;:300,&quot;arrows&quot;:false,&quot;dots&quot;:false,&quot;autoplay&quot;:false,&quot;autoplaySpeed&quot;:3000,&quot;infinite&quot;:false,&quot;responsive&quot;:[{&quot;breakpoint&quot;:769,&quot;settings&quot;:{&quot;slidesToShow&quot;:1.3,&quot;slidesToScroll&quot;:1}}]}\">\n<div class=\"wp-block-cb-slide\">\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-align-center rating-1\" id=\"htoc-b\"><strong>Editor\u2019s Choice<\/strong><\/p>\n<h6 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"htoc-1-fabcbd-pm-chews\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/binoid-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Binoid<\/a><\/h6>\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape.jpg\" alt=\"Binoid - Blazed THCP Vape\" class=\"wp-image-13354\" style=\"object-fit:cover;width:150px;height:undefinedpx\" title=\"Binoid Blazed THCP Vape - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<\/div>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive has-small-font-size wp-block-list\">\n<li>Unbeatable value<\/li>\n<li>Hard hitting high<\/li>\n<li>Potent THC-P &amp; THCa<\/li>\n<li>10 different flavors<\/li>\n<li>Well-performing hardware<\/li>\n<li>Discreet hardware<\/li>\n<li>All distillates are third party tested<\/li>\n<\/ul>\n<p class=\"aff-top\" id=\"htoc-buy-fab-cbd-s-pm-chews-here\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/binoid-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"><strong>Learn more<\/strong><\/a><\/p>\n<p class=\"has-text-align-center has-secondary-color has-text-color\" id=\"htoc-at-first-glance-these-gummies-aren-t-the-cheapest-option-on-the-market-but-you-get-60-gummies-most-other-products-come-with-only-20-or-30-gummies-so-when-you-take-that-into-account-you-can-see-that-the-price-is-more-than-fair-fab-cbd-also-offers-a-30-day-money-back-guarantee-which-also-means-that-you-can-try-out-the-gummies-for-yourself-risk-free1111\" style=\"font-size:12px\">On vendor\u2019s website<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-cb-slide\">\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-align-center rating-2\" id=\"htoc-sdsd\"><strong>Best for connoisseurs<\/strong><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/wnc-delta-9-gummies\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"\/><\/p>\n<h6 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"htoc-1-fabcbd-pm-chews11\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/hi-on-nature-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Hi On Nature<\/a><\/h6>\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen.jpg\" alt=\"Hi On Nature THCP Disposable Vape Pen\" class=\"wp-image-13355\" style=\"object-fit:cover;width:150px;height:undefinedpx\" title=\"Hi On Nature THCP Disposable Vape Pen - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<\/div>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive has-small-font-size wp-block-list\">\n<li>Powerful, hard-hitting high<\/li>\n<li>Long-lasting effects<\/li>\n<li>Authentic strain flavors that connoisseurs will love<\/li>\n<li>Third-party tested at 84% THC-P<\/li>\n<li>Reliable hardware<\/li>\n<\/ul>\n<p class=\"aff-top\" id=\"htoc-buy-fab-cbd-s-pm-chews-here1\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/hi-on-nature-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"><strong>Learn more<\/strong><\/a><\/p>\n<p class=\"has-text-align-center has-secondary-color has-text-color\" id=\"htoc-at-first-glance-these-gummies-aren-t-the-cheapest-option-on-the-market-but-you-get-60-gummies-most-other-products-come-with-only-20-or-30-gummies-so-when-you-take-that-into-account-you-can-see-that-the-price-is-more-than-fair-fab-cbd-also-offers-a-30-day-money-back-guarantee-which-also-means-that-you-can-try-out-the-gummies-for-yourself-risk-free11111\" style=\"font-size:12px\">On vendor\u2019s website<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-cb-slide\">\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-align-center rating-2\" id=\"htoc-sdsd\"><strong>Best for relaxing <\/strong><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/wnc-delta-9-gummies\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"\/><\/p>\n<h6 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"htoc-1-fabcbd-pm-chews11\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/86-brand-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Eighty Six<\/a><\/h6>\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\" alt=\"Elite series THC-P disposable from 86 Brand\" class=\"wp-image-13350\" style=\"object-fit:cover;width:150px;height:undefinedpx\" title=\"Elite series THC P disposable from Binoid - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<\/div>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive has-small-font-size wp-block-list\">\n<li>Ceramic coil offers super smooth hits<\/li>\n<li>Long-lasting euphoric high<\/li>\n<li>Comprehensive third-party testing<\/li>\n<li>Potency verified at 82% THC-P<\/li>\n<li>Fast-delivery<\/li>\n<li>LED screen allows you to monitor battery and distillate levels<\/li>\n<\/ul>\n<p class=\"aff-top\" id=\"htoc-buy-fab-cbd-s-pm-chews-here1\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/86-brand-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"><strong>Learn more<\/strong><\/a><\/p>\n<p class=\"has-text-align-center has-secondary-color has-text-color\" id=\"htoc-at-first-glance-these-gummies-aren-t-the-cheapest-option-on-the-market-but-you-get-60-gummies-most-other-products-come-with-only-20-or-30-gummies-so-when-you-take-that-into-account-you-can-see-that-the-price-is-more-than-fair-fab-cbd-also-offers-a-30-day-money-back-guarantee-which-also-means-that-you-can-try-out-the-gummies-for-yourself-risk-free11111\" style=\"font-size:12px\">On vendor\u2019s website<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-cb-slide\">\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-align-center rating-2\" id=\"htoc-sdsd\"><strong>Best for euphoria<\/strong><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/wnc-delta-9-gummies\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"\/><\/p>\n<h6 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"htoc-1-fabcbd-pm-chews11\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/mellow-fellow-thcp-disposables\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Mellow Fellow<\/a><\/h6>\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod.jpg\" alt=\"Mellow Fellow Euphoria Blend vape pod\" class=\"wp-image-11070\" style=\"object-fit:cover;width:150px;height:undefinedpx\" title=\"Mellow Fellow Euphoria Blend vape pod - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-300x210.jpg 300w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-760x532.jpg 760w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-600x420.jpg 600w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<\/div>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive has-small-font-size wp-block-list\">\n<li>Great potency and quality<\/li>\n<li>Unique blends make it easier to tailor your effects and high<\/li>\n<li>Quality hardware with preheat button<\/li>\n<li>Third party tested for potency and purity<\/li>\n<\/ul>\n<p class=\"aff-top\" id=\"htoc-buy-fab-cbd-s-pm-chews-here1\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/mellow-fellow-thcp-disposables\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"><strong>Learn more<\/strong><\/a><\/p>\n<p class=\"has-text-align-center has-secondary-color has-text-color\" id=\"htoc-at-first-glance-these-gummies-aren-t-the-cheapest-option-on-the-market-but-you-get-60-gummies-most-other-products-come-with-only-20-or-30-gummies-so-when-you-take-that-into-account-you-can-see-that-the-price-is-more-than-fair-fab-cbd-also-offers-a-30-day-money-back-guarantee-which-also-means-that-you-can-try-out-the-gummies-for-yourself-risk-free11111\" style=\"font-size:12px\">On vendor\u2019s website<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-cb-slide\">\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-flow wp-block-group-is-layout-flow\">\n<p class=\"has-text-align-center rating-2\" id=\"htoc-sdsd\"><strong>Best for energy<\/strong><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/wnc-delta-9-gummies\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"\/><\/p>\n<h6 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"htoc-1-fabcbd-pm-chews11\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/exo-club-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Exodus Canna<\/a><\/h6>\n<div class=\"wp-block-image\">\n<figure class=\"aligncenter size-full is-resized\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable.jpg\" alt=\"Exodus Canna \u201cZooted\u201d 2.2g THC-P Disposable\" class=\"wp-image-13352\" style=\"object-fit:cover;width:150px;height:undefinedpx\" title=\"5. Exodus Canna Zooted 2.2g THC P Disposable - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/5.-Exodus-Canna-Zooted-2.2g-THC-P-Disposable-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<\/div>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive has-small-font-size wp-block-list\">\n<li>Great value for money<\/li>\n<li>Fast-acting effects<\/li>\n<li>Loud resin terpenes showcase unique flavors of your chosen strain<\/li>\n<li>Pocket-sized, convenient and discreet<\/li>\n<li>Third party tested for potency and purity<\/li>\n<\/ul>\n<p class=\"aff-top\" id=\"htoc-buy-fab-cbd-s-pm-chews-here1\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/exo-club-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\"><strong>Learn more<\/strong><\/a><\/p>\n<p class=\"has-text-align-center has-secondary-color has-text-color\" id=\"htoc-at-first-glance-these-gummies-aren-t-the-cheapest-option-on-the-market-but-you-get-60-gummies-most-other-products-come-with-only-20-or-30-gummies-so-when-you-take-that-into-account-you-can-see-that-the-price-is-more-than-fair-fab-cbd-also-offers-a-30-day-money-back-guarantee-which-also-means-that-you-can-try-out-the-gummies-for-yourself-risk-free11111\" style=\"font-size:12px\">On vendor\u2019s website<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<\/div>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">All about Flavors and psychoactive effects<\/h2>\n<p>The best THC-P disposable vapes are all about no-fuss fun with potent psychoactive effects and flavors that\u2019ll send you and your taste buds on a trip.<\/p>\n<p>Having tried more than my fair share of THC-P vapes over the last year or so, I know which ones are worth the investment and am going to share them with you here. Whether you\u2019re a vape veteran or a curious newcomer, stick with us to discover your next favorite high.<\/p>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">Why choose THC-P?<\/h2>\n<p>Since its discovery in 2019, we\u2019ve witnessed an explosion in demand for THC-P products due to claims about its powerful potency. Most of these claims estimate THC-P to be around 33 times stronger than Delta 9 THC, due to the fact that it can bind to our CB1 receptors 33X more efficiently.\u00a0<\/p>\n<p>The <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/best-legal-highs\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener\">legal highs market<\/a> has responded with hundreds (if not thousands) of THC-P products, including gummies, tinctures, disposable carts and vapes.<\/p>\n<p>Early <a href=\"https:\/\/www.ncbi.nlm.nih.gov\/pmc\/articles\/PMC6937300\/\" target=\"_blank\" rel=\"noopener\">research suggests<\/a> that THC-P is far more potent than standard <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/cannabis\/delta-9-thc\/\">Delta 9 THC<\/a>. Its full name is Delta\u20119\u2011<strong><span style=\"color:#e600ff;\">T<\/span><\/strong>etra<strong><span style=\"color:#e600ff;\">H<\/span><\/strong>ydro<strong><span style=\"color:#e600ff;\">C<\/span><\/strong>annabi<strong><span style=\"color:#e600ff;\">P<\/span><\/strong>horol, but this is often shortened to Delta 9 THCP, THC-heptyl or THC-P.<\/p>\n<p>However, no matter how much we want it to be 33X stronger, it\u2019s simply not true and it\u2019s more likely that it\u2019s around double the strength (which is still pretty damn strong).<\/p>\n<p><strong>In fact, I\u2019ve done my own research and tests on THCP to see <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-p\/\">how different it is vs Delta-9 THC that you can read here<\/a>.<\/strong><\/p>\n<p>Although research into THC-P is in its early stages, with it being such a new discovery, accounts suggest that there are many potential therapeutic applications. Much like its cousin, THC, it is considered effective at managing pain, creating a sense of euphoria, easing nausea, aiding sleep, and reducing stress and anxiety.<\/p>\n<p>View a cannabinoid comparison table lower down in this article (<a href=\"#cannabinoid-comparison-table\">click to scroll to it<\/a>).<\/p>\n<figure class=\"wp-block-embed is-type-wp-embed is-provider-cbd-incubator wp-block-embed-cbd-incubator\"\/>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">My 5 favorite THC-P disposables<\/h2>\n<p>Selecting a good quality THC-P vape is a task that requires a little bit of research, especially with so many appearing on the market that are marketed as THC-P vapes but turn out to be little more than Delta 8 with a bit of a kick.<\/p>\n<p>Over the last couple of years I\u2019ve tried plenty of these vapes, marketed as \u201cTHC-P disposables\u201d, and they make for a pretty disappointing experience when you\u2019re expecting something well over double that potency!<\/p>\n<p>So, in the interest of saving you precious time and money, let\u2019s take a look at the brands that are putting out the best THC-P disposables on the market. Stick to this list to ensure you end up with a THC-P vape that\u2019s worthy of your cash and really knocks your socks off.<\/p>\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h3 class=\"wp-block-heading\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/binoid-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">1. Binoid 5g THC-P + THCa Blend<\/a><\/h3>\n<p>Out of all the THC-P vapes I\u2019ve had the pleasure of sampling over the last year or so, the<em> <\/em>Binoid 5 Gram\u00a0Blazed THCa + THC-P disposable vape is my favorite and the one I keep going back to time and time again<em>.<\/em><\/p>\n<p>It\u2019s\u00a0seriously potent, smooth as butter and providing a long-lasting, whole-body experience.<\/p>\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape.jpg\" alt=\"Binoid - Blazed THCP Vape\" class=\"wp-image-13354\" title=\"Binoid Blazed THCP Vape - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Binoid-Blazed-THCP-Vape-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Pros<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive wp-block-list\">\n<li>Unbeatable value<\/li>\n<li>Hard hitting high, long-lasting and euphoric experience<\/li>\n<li>Potent THC-P &amp; THCa blend (no Delta 8)<\/li>\n<li>10 different fruity &amp; tasty flavors<\/li>\n<li>Well-performing hardware and good battery life<\/li>\n<li>Discreet delivery (looks like a cigarette vape)<\/li>\n<li>All distillates are third party tested<\/li>\n<li>Also have some of the best THCP carts on the market.<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Cons<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-negative wp-block-list\">\n<li>Website is missing some individual product\u2019s lab reports<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Best overall for potency, effects, &amp; value<\/h4>\n<p>Most brands don\u2019t use much THC-P in their products, despite marketing them as THC-P vapes, because it\u2019s so pricey, but Binoid has really delivered on this one. Combined together with premium quality, live resin THCa distillate (not Delta 8 like most other brands), these vapes provide a unique mental experience.<\/p>\n<p>Offered in ten different strain varieties, all the vapes are derived from high-quality, authentic live resin terpenes that help to induce different effects, whilst still creating a body and head high that is guaranteed to put you in a state of bliss.\u00a0<\/p>\n<p>My favorite so far, despite usually being a huge sativa fan, is actually the <em>Blue Dahlia<\/em> strain. It has a delicious blueberry flavor and in just a couple of puffs, delivers one of the most potent, floaty, and enjoyable experiences I\u2019ve comes across in a long time.\u00a0<\/p>\n<p>My Dad (an avid THCa fan who loves <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/best-thca-vape-pens\/\">THCa vape pens<\/a>) had never tried THC-P before and was keen to give these a try as well. Once he\u2019d gotten over the initial powerful hit, he was in a great mood and loved every minute of it. In fact, whenever I ask him to test one of these <em>Blazed<\/em> vapes for me, I never seem to get them back\u2026 \ud83d\ude02<\/p>\n<p>As for the hardware on this device (pretty important when buying a vape this size), the device is faultless. Not a single clog or leak from beginning to end \u2013 and I\u2019ve even used these vapes over winter (in Wisconsin)!<\/p>\n<p>In fact, in all <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/binoid-cbd\/\">my years of sampling Binoid\u2019s<\/a> extensive range of vapes, I\u2019ve only ever had one issue with a leak (which could have been my fault since I tend to drop them from time to time). But I emailed them and they replaced it, no questions asked.<\/p>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Price<\/h4>\n<p>$53.99 for a 5g vape = $10.80 per gram<\/p>\n<p>$33.99 for a 2g vape = $16.99 per gram<\/p>\n<p class=\"aff\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/binoid-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Click to view latest price<\/a><\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h3 class=\"wp-block-heading\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/hi-on-nature-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">2. Hi On Nature 300mg One-Hit-Wonder<\/a><\/h3>\n<p>We\u2019ve had many brands take us to new heights, but none quite like Hi On Nature. With 84% THC-P, their One-Hit Wonder Vape is officially the most potent vape on this list, but at $60 for 0.3g, it\u2019s also the most expensive.<\/p>\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen.jpg\" alt=\"Hi On Nature THCP Disposable Vape Pen\" class=\"wp-image-13355\" title=\"Hi On Nature THCP Disposable Vape Pen - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Hi-On-Nature-THCP-Disposable-Vape-Pen-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Pros<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive wp-block-list\">\n<li>Powerful, hard-hitting high<\/li>\n<li>Long-lasting effects<\/li>\n<li>Authentic strain flavors that connoisseurs will love<\/li>\n<li>Third-party tested at 84% THC-P<\/li>\n<li>Reliable hardware<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Cons<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-negative wp-block-list\">\n<li>Most expensive THC-P disposable on this list<\/li>\n<li>Third-party testing is for potency only (not purity)<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Best for connoisseurs<\/h4>\n<p>The name \u201cOne-Hit Wonder\u201d speaks for itself. These pens are basically designed for savages who have zero regard for self-restraint or caution and are constantly on the hunt to push the limits of their cannabis experiences.<\/p>\n<p><strong>I word of caution:<\/strong> If you end up reacting to the One Hit Wonder like I did, then you should expect pretty severe short-term memory loss, pretty much all day long. I spent a large portion of my day laughing at myself because I couldn\u2019t remember what I was doing, or even thinking.<\/p>\n<p>You can choose from three different strains (Titty Twister \u2013 Hybrid, Purple Nurple \u2013 Indica, and Dirty Shirley \u2013 Sativa), which are manufactured with live resin terpenes and the resulting flavors are very, very pleasant indeed.<\/p>\n<p>For example, the Blue Melon of the Titty Twister pen and the Sour Grape of the Purple Nurple pen aren\u2019t too sweet and therefore those flavors don\u2019t overpower the hits. You still get those delicious, fruity flavors in the front end, but the authentic flavor of the plant carries through on the back end without any unwanted aftertastes.<\/p>\n<p>As the name suggests, just one pull from this disposable pen will give you a clean, yet powerfully euphoric effect that will last for many hours (much longer lasting high then D9 THC).<\/p>\n<p>Now, to be honest, I was a bit thrown off by the 300mg (0.3g) pod that comes with this disposable pen, along with the $60 price tag, but this is one if the only pure THC-P pens like this available anywhere on the market so, if you\u2019re into THC-P like me, you have to try it.<\/p>\n<p>Despite the price being off-putting for some, there\u2019s no denying that this vape offers a truly fantastic THC-P experience, so I no choice but to include it on this list of best THC-P disposables. And a little goes a VERY long way. So unless you have the tolerance of Snoop Dogg, the 0.3g pod will last you a long time \u2013 even with daily use.<\/p>\n<p><strong>Pro tip:<\/strong><em> <\/em>You can get these $60 vapes down to just $37.50 each if you buy a bundle and use our special promo code <strong>INCUBATOR<\/strong> at the checkout to get 25% OFF.<\/p>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Price<\/h4>\n<p>$60 for 300mg ($200 per gram)<\/p>\n<p>$150 for a bundle of three vapes<\/p>\n<p class=\"aff\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/hi-on-nature-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Click to view latest price<\/a><\/p>\n<p class=\"code\">Use code INCUBATOR for 25% off<\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h3 class=\"wp-block-heading\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/86-brand-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">3. Eighty Six 4g Sunday Scaries Disposable<\/a><\/h3>\n<p>I\u2019m also really impressed with the disposables that are being produced by <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/eighty-six\/\">Eighty Six<\/a> at the moment. Like their Delta 8 vapes, their THC-P disposables offer a satisfying and smooth hit, except these THC-P vapes are much stronger.<\/p>\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\" alt=\"Elite series THC-P disposable from 86 Brand\" class=\"wp-image-13350\" title=\"Elite series THC P disposable from Binoid - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-857x600.jpg 857w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/05\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid-760x532.jpg 760w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Pros<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive wp-block-list\">\n<li>Ceramic coil offers super smooth hits<\/li>\n<li>Long-lasting euphoric high (almost psychedelic)<\/li>\n<li>Comprehensive third-party testing (for potency &amp; purity)<\/li>\n<li>Potency verified at 82% THC-P<\/li>\n<li>Fast-delivery<\/li>\n<li>LED screen allows you to monitor battery and distillate levels<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Cons<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-negative wp-block-list\">\n<li>Confusing product info<\/li>\n<li>Only one strain option for 4g vape<\/li>\n<li>Couldn\u2019t find lab reports for their latest batch of 2g vapes<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Best for relaxing<\/h4>\n<p>If you\u2019re a purist (looking for a pure THC-P experience), then this could be the vape for you. The box says that it contains Delta 8 and THC-P, but the lab reports verify a straight-up 83% THC-P potency, which is confusing to say the least. In fact, I was in two minds whether to include it for this reason.<\/p>\n<p>However, the effects it offers, along with the low price of $45 (which is absolutely nuts for the THC-P potency) made me include it despite the discrepancy in marketing (at least it has <em>more<\/em> THC-P than claimed). As one of only two\u00a0<em>pure<\/em> THC-P vapes on the market (the other one slotting in at number two on the list), I\u2019d snap up as many as you can before they\u2019re gone or change the formula.<\/p>\n<p>Most of Eighty Six\u2019s THC-P vapes are 2g disposables but the one I would recommend you get is the 4g <em>Sunday Scaries Elite Edition<\/em>.<\/p>\n<p><em>Sunday Scaries<\/em> is the only strain available in this 4g disposable and, in all honesty, it wasn\u2019t the best tasting out of all the flavors I tried (I preferred the taste of some of the 2g\u2019s), but I preferred the effects of this one and the superior device hardware is unrivalled in this market (at time of writing).<\/p>\n<p>Effects-wise, this vape is fantastic for lifting my mood, relaxing, and sending me sky high (for hours and hours and hours\u2026). It has a faint citrus flavor and I felt something of a psychedelic head state after just one or two hits.<\/p>\n<p>Hardware-wise, this 4g vape comes with an LED display screen which allows you to check your battery status and distillate levels, making sure you\u2019re never caught short, and it also offers dual voltage power settings so you can tailor your hit and cloud size.<\/p>\n<p>If you prefer the slimline style of 2g disposables, then <em>Sunshine \u2018N\u2019 Cello<\/em> was my favorite of the bunch, although it was hard to choose, with <em>Banana Milk<\/em> (Banana Kush) a close second. <em>Sunshine \u2018N\u2019 Cello<\/em> is a sativa THC-P and it delivers fruity flavors of pineapple, orange and guava along with a strong and euphoric high.<\/p>\n<p>The <em>Banana Milk <\/em>gave me a very different kind of high, it sent me into a state of calm and relaxation, which I found ideal for unwinding on the sofa with a bowl of snacks, my comfiest PJ\u2019s, and a good movie or Netflix marathon. It\u2019s also great for managing pain and discomfort.<\/p>\n<p><em>Eighty Six<\/em> is a renowned and trusted brand in the cannabis and hemp industry with high quality control and innovative designs at the forefront of their process. Their 4g vape is lab-tested for quality and strength, plus it\u2019s GMP certified, GMO and pesticide free.<\/p>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Price<\/h4>\n<p>$44.99 for the 4g vape = $11.24 per gram<\/p>\n<p>$29.99 for the 2g vape = $15 per gram<\/p>\n<p class=\"aff\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/86-brand-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Click to view latest price<\/a><\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h3 class=\"wp-block-heading\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/mellow-fellow-thcp-disposables\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">4. Mellow Fellow Live Resin Euphoria Blend<\/a><\/h3>\n<p><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/mellow-fellow\/\" data-type=\"post\" data-id=\"11062\">Mellow Fellow<\/a> offers a fantastic choice of THC-P blends, perfectly tailored to match the experience you want. Unlike other brands that only offer you the choice between Indica, Sativa, or Hybrid, Mellow Fellow also offers you choices between a variety of different (pharmacist-formulated) cannabinoid blends to more specifically target your needs, whether it be Dream, Clarity, Introvert, or Charged.<\/p>\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"1000\" height=\"700\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod.jpg\" alt=\"Mellow Fellow Euphoria Blend vape pod\" class=\"wp-image-11070\" title=\"Mellow Fellow Euphoria Blend vape pod - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod.jpg 1000w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-300x210.jpg 300w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-768x538.jpg 768w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-380x266.jpg 380w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-800x560.jpg 800w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-760x532.jpg 760w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2023\/11\/Mellow-Fellow-Euphoria-Blend-vape-pod-600x420.jpg 600w\" sizes=\"auto, (max-width: 1000px) 100vw, 1000px\"\/><\/figure>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Pros<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive wp-block-list\">\n<li>Great potency and quality<\/li>\n<li>Unique blends make it easier to tailor your effects and high<\/li>\n<li>Quality hardware with preheat button<\/li>\n<li>Third party tested for potency and purity<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Cons<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-negative wp-block-list\">\n<li>No on\/off button so could accidentally switch to preheat in bag<\/li>\n<li>More expensive that some other vapes on this list<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Best for euphoria<\/h4>\n<p><em>The Mellow Fellow Euphoria Blend<\/em> 4ml Live Resin disposable vape (Green Crack strain) is one of my favorites, in terms of blend and balance. It gave me an energetic, uplifting and really creative and imaginative high.<\/p>\n<p>The<em> Euphoria Blend <\/em>(also used in a variety of other <em>Mellow Fellow<\/em> products), contains a delicately crafted mix of HHC, Delta 8, H4CBD, CBD, CBG and THC-P.<\/p>\n<p>I definitely felt the stresses of my day seeping away when I tried this vape for the first time and no matter what time of day I had a hit, it always provided a strong but creative, focused, and exhilarating high. I found I could easily get on with what are normally mundane tasks and it even encouraged me to get crafty again.<\/p>\n<p>I found the high wasn\u2019t drowsy in the slightest and left me feeling chatty and sociable. I had a couple of my close friends over one night and after a couple of puffs after dinner, we all had an amazing evening with some giggles. One of my friends doesn\u2019t use weed much so she was a little apprehensive but she soon settled into it and has already been dropping hints about our next \u2018night in\u2019. It gave me feelings of the good old days when I first started getting high; excited and a little goofy.<\/p>\n<p>The mango flavor is distinct and tangy \u2013 which I liked because it wasn\u2019t too sweet and I got a super smooth hit each time. Although the vape is the auto-draw type, it does feature a preheat button on it, meaning I finished the vape with zero clogging issues (which is rare in the depths of winter!).<\/p>\n<p>I also really liked the look of this vape \u2013 it had a nice feel to it in my hand, so much so that I found it hard to put down!<\/p>\n<p>Although the <em>Green Crack Euphoria Blend<\/em> was my personal favorite of the vapes that I sampled, I also like the<em> Granddaddy Purp Dream Blend<\/em> and the<em> Blueberry OG Introvert Premium Blend <\/em>for when I\u2019m looking for a more relaxed and sedative experience.<\/p>\n<p>Like all <em>Mellow Fellow\u2019s<\/em> products, these vapes were formulated by a PhD pharmacist and are rigorously lab tested for chemicals, potency and cannabinoid content (all results are easily accessible on their website).<\/p>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Price<\/h4>\n<p>$64.99 for a 4g vape = $16.24 per gram<\/p>\n<p class=\"aff\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/mellow-fellow-thcp-disposables\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">Click to view latest price<\/a><\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<div class=\"wp-block-group is-style-cnvs-block-bg-light\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h3 class=\"wp-block-heading\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/exo-club-thcp-disposable\/\" target=\"_blank\" rel=\"noreferrer noopener nofollow\">5. Exodus Canna 2.2g Zooted Disposable<\/a><\/h3>\n<p>Next up is my pick for the best budget option, Strawberry Lemonade Zooted Disposable 2.2g. I really enjoyed this vape and if you\u2019re looking for a more discreet, budget vape (under $30), then you\u2019ll be hard pushed to find better quality or value than this.<\/p>\n<p><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/reviews\/exodus-canna\/\"><strong>Full review of Exodus Canna here<\/strong><\/a><\/p>\n<figure class=\"wp-block-image size-full\"><img loading=\"lazy\" decoding=\"async\" width=\"620\" height=\"434\" src=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/06\/Exodus-THC-P-Zooted-Vape.png\" alt=\"Exodus THC P Zooted Vape\" class=\"wp-image-13534\" title=\"Exodus THC P Zooted Vape - Top #5 Best THCP Disposables: Strongest &amp; Purest THCP Vapes on the Market After Real-Life Testing\" srcset=\"https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/06\/Exodus-THC-P-Zooted-Vape.png 620w, https:\/\/cbdincubator.com\/wp-content\/uploads\/2024\/06\/Exodus-THC-P-Zooted-Vape-380x266.png 380w\" sizes=\"auto, (max-width: 620px) 100vw, 620px\"\/><\/figure>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Pros<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-positive wp-block-list\">\n<li>Great value for money<\/li>\n<li>Fast-acting effects<\/li>\n<li>Loud resin terpenes showcase unique flavors of your chosen strain<\/li>\n<li>Pocket-sized, convenient and discreet<\/li>\n<li>Third party tested for potency and purity<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Cons<\/h4>\n<ul class=\"is-style-cnvs-list-styled-negative wp-block-list\">\n<li>Smaller size runs out quickly<\/li>\n<li>Doesn\u2019t contain a massive amount of THC-P<\/li>\n<\/ul>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Best for energy\u00a0<\/h4>\n<p>This particular vape is modeled after the hybrid sativa-dominant, award-winning, <em>Strawberry Lemonade<\/em> strain, created by marrying <em>Strawberry Cough<\/em> and <em>Lemon OG<\/em>, making it one of the best strains available for boosting your energy, mood and creating that sense of euphoria.<\/p>\n<p>It gave me a fast-acting buzz and instant lift in my mood, followed by feelings of euphoria that stuck around for hours. I found that each puff of this sativa-dominant vape provided some serious oomph to my day.<\/p>\n<p>It\u2019s definitely best used during the day time as I found it helped reset my mindset, focus, although if you keep on puffing, you can expect an awesome psychoactive experience too. Luckily, I found it easy to control my dosage with this vape by taking fewer or lighter puffs.<\/p>\n<p>The flavor was true to the strain (mouth-watering), but if the <em>Strawberry Lemonade<\/em> flavor doesn\u2019t tickle your fancy then <em>Exodus Canna\u2019s Zooted <\/em>disposables also come in <em>Grape Zoda<\/em> and <em>Bahama Mama<\/em> flavors, both of which are also super fruity and provide an equally potent hit.<\/p>\n<p>As the <em>Zooted<\/em> vape is smaller than my previous two picks, it can easily fit into pretty much any pocket, making it highly convenient and discreet to use anytime of day, without attracting any unwanted attention.<\/p>\n<p>Like most THC-P vapes on the market, these <em>Zooted<\/em> vapes actually contain a blend of distillates, which often help to enhance your experience (thanks to <a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/education\/entourage-effect\/\">the synergy that exists between cannabinoids<\/a>). In this one you\u2019ll find Delta 6 THC, THCa, THC-P, HXY-10 THC, and THC-B, as well as loud resin terpenes that provide the delicious flavors.<\/p>\n<p>As for the quality, all Exodus Canna products are tested in a third party laboratory to ensure high quality, purity, and safety, checking each batch for contaminants, pesticides etc. The hardware works great too.<\/p>\n<h4 class=\"wp-block-heading\">Price<\/h4>\n<p>$29.99 for a 2.2g vape = $13.63 per gram<\/p>\n<p class=\"aff\"><a href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/go\/exo-club-thcp-disposable\/\">Click to view latest price<\/a><\/p>\n<\/div>\n<\/div>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">How did we choose our favorite THC-P disposables?<\/h2>\n<p>While the effects, potency, and taste of a vape are crucial to the experience offered, I also take a number of other factors into consideration when choosing the products that I feature in lists like these.<\/p>\n<p>For example, affordability, quality (of the ingredients and hardware), and product safety, are other areas that I reflect on, and compare, when it comes to choosing my favorites.<\/p>\n<p>After all, non-one wants to end up with a vape that\u2019s just going to leak in your mouth when you puff on it, or pay over the odds for a pure, clean product. Here\u2019s how you can make sure that you end up with the best THC-P disposable for you.<\/p>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">Effects &amp; potency<\/h3>\n<p>At the end of the day, we are all looking for a product that does what it says on the label, so, investigating potency and experience is usually given the most weight when reviewing and scoring these vapes.<\/p>\n<p>The best way to check for effects is to look at product reviews (like this one), as well as customer reviews on the company\u2019s website. The only way to verify a product\u2019s potency is to check their third-party lab reports which reputable companies will make available online.<\/p>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">Flavor &amp; hit<\/h3>\n<p>The taste and how smooth a vape hits are part of what keeps us coming back for more, therefore, ensuring the vapes on my top 5 list are flavorful and enjoyable was key.<\/p>\n<p>Live resin, live rosin, and loud resin terpenes are good indicators of high-quality, cannabis-like flavors, while artificial flavors generally offer stronger tastes, as well as flavors that aren\u2019t modeled after the classic cannabis taste.<\/p>\n<p>If these powerful types of flavors are your favorite, just be aware that they can be more harmful to your lungs, so I\u2019d recommend using these vapes in a more limited fashion.<\/p>\n<p>FYI \u2013 no artificial flavors made it my list above.<\/p>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">Safety and quality of the product<\/h3>\n<p>Ensuring the product you are using is of high quality and has the evidence to prove it is important in an oversaturated market. Check the ingredients list, which should contain just two things: distillate\/extract (sometimes more than one type) and terpenes (or artificial flavors, if that\u2019s your preference).<\/p>\n<p>Make sure that the brand is using USA-grown, organic hemp for all their extracts (all the brands listed here do) and check there third party lab reports for transparency. The highest quality brands will verify potency AND purity within these.<\/p>\n<div class=\"wp-block-group has-background cnvs-block-core-group-1705609366556\" style=\"background-color:#f9e0ff\">\n<div class=\"wp-block-group__inner-container is-layout-constrained wp-block-group-is-layout-constrained\">\n<h2 class=\"wp-block-heading has-text-align-center\" id=\"cannabinoid-comparison-table\" style=\"font-size:28px\">Cannabinoid Comparison Table<\/h2>\n<p class=\"has-text-align-center\">Use this guide as a reference to which cannabinoid you should purchase to for your personal needs. The stars <span style=\"color:#d49100;\">\u2605<\/span> represent the most popular cannabinoids with a good safety profile, natural occurrence, and are approved by our staff.<\/p>\n<p class=\"has-text-align-center\">If this is your first time consuming a cannabinoid, we recommend that you start with a low dose and consume slowly to not get overwhelmed.<\/p>\n<div class=\"wpdt-c row wpDataTableContainerSimpleTable wpDataTables wpDataTablesWrapper&#10;\">\n<table id=\"wpdtSimpleTable-27\" style=\"border-collapse:collapse;&#10;                   border-spacing:0px;\" class=\"wpdtSimpleTable wpDataTable\" data-column=\"3\" data-rows=\"17\" data-wpid=\"27\" data-responsive=\"0\" data-has-header=\"0\">\n<tbody>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-000000 wpdt-tc-FFFFFF\" data-cell-id=\"A1\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"0\" style=\" width:36.336336336336%;                padding:10px;&#10;                \">\n                                Cannabinoid                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-000000 wpdt-tc-FFFFFF\" data-cell-id=\"B1\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"0\" style=\" width:30.930930930931%;                padding:10px;&#10;                \">\n                                Potency (according to science)                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-000000 wpdt-tc-FFFFFF\" data-cell-id=\"C1\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"0\" style=\" width:32.732732732733%;                padding:10px;&#10;                \">\n                                Effects                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-sc-FFC107\" data-cell-id=\"A2\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"1\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <span style=\"color:#d49100;\">\u2605<\/span> <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/cannabis\/delta-9-thc\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"30\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/cannabis\/delta-9-thc\/\" data-link-text=\"THCa\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">Delta-9 THC<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9 wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"B2\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"1\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                1                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C2\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"1\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-underline\" data-cell-id=\"A3\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"2\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B3\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"2\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                35                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C3\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"2\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A4\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"3\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <span style=\"color:#d49100;\">\u2605<\/span> <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-vs-thca\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"30\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-vs-thca\/\" data-link-text=\"THCa\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THCa<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B4\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"3\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.877                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C4\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"3\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A5\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"4\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/guide-to-thcv\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"40\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/guide-to-thcv\/\" data-link-text=\"THCv\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THCv<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B5\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"4\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.25                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C5\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"4\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Energized, Focused, Appetite Suppression                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A6\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"5\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <span style=\"color:#d49100;\">\u2605<\/span> <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/delta-8\/benefits-of-delta-8\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"50\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/delta-8\/benefits-of-delta-8\/\" data-link-text=\"Delta 8 THC\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">Delta 8 THC<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B6\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"5\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.50                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C6\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"5\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A7\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"6\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/delta-10\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"60\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/delta-10\/\" data-link-text=\"Delta 10 THC\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">Delta 10 THC<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B7\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"6\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.30                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C7\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"6\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Energized, Mood Boost                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A8\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"7\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/delta-11-thc\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"70\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/delta-11-thc\/\" data-link-text=\"Delta 11 THC\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">Delta 11 THC<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9 wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"B8\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"7\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                3                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C8\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"7\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Psychedelic                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A9\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"8\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <span style=\"color:#d49100;\">\u2605<\/span> <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/hhc\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"80\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/hhc\/\" data-link-text=\"HHC\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">HHC<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B9\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"8\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.80                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C9\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"8\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Mood Boost, Energized, Social                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A10\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"9\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                HHC-O*                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9 wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"B10\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"9\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                1.50                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C10\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"9\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A11\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"10\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/hhc-p\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"100\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/hhc-p\/\" data-link-text=\"HHC-P\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">HHC-P<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B11\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"10\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                8                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C11\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"10\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Couch-lock                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A12\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"11\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-o\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"110\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-o\/\" data-link-text=\"THC-O\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THC-O<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B12\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"11\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                3                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C12\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"11\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Psychedelic, Introspective, Lucid                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A13\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"12\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-p\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"120\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-p\/\" data-link-text=\"THC-P\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THC-P<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B13\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"12\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                2-33                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C13\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"12\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Couch-lock                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A14\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"13\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-b\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"130\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thc-b\/\" data-link-text=\"THC-B\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THC-B<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B14\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"13\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                2                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C14\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"13\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Headband Effect                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A15\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"14\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thch\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"140\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thch\/\" data-link-text=\"THC-H\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THC-H<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B15\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"14\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                10-25                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C15\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"14\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A16\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"15\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                PHC                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-CD8E8E\" data-cell-id=\"B16\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"15\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                0.99                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C16\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"15\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Calm                <\/td>\n<\/tr>\n<tr class=\"wpdt-cell-row \">\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold\" data-cell-id=\"A17\" data-col-index=\"0\" data-row-index=\"16\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                <a class=\"wpdt-link-content\" href=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thcjd\/\" rel=\"\" target=\"_self\" data-cell-id=\"160\" data-link-url=\"https:\/\/cbdincubator.com\/minor-cannabinoids\/thcjd\/\" data-link-text=\"THC-JD\" data-link-target=\"0\" data-link-nofollow=\"0\" data-link-noreferrer=\"0\" data-link-sponsored=\"0\" data-link-btn-status=\"0\" data-link-btn-class=\"\" data-link-content=\"wpdt-link-content\">THC-JD<\/a>                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-bold wpdt-bc-8ECDC9\" data-cell-id=\"B17\" data-col-index=\"1\" data-row-index=\"16\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                19                <\/td>\n<td class=\"wpdt-cell wpdt-fs-000011\" data-cell-id=\"C17\" data-col-index=\"2\" data-row-index=\"16\" style=\"                padding:10px;&#10;                \">\n                                Euphoria, Relaxation                <\/td>\n<\/tr>\n<\/tbody>\n<\/table>\n<\/div>\n<style id=\"wpdt-custom-style-27\"><![CDATA[\n.wpdt-c.wpDataTableContainerSimpleTable .wpdtSimpleTable {\n    margin: 0 !important;\n}.wpdt-bc-000000 { background-color: #000000 !important;}\n.wpdt-tc-FFFFFF { color: #FFFFFF !important;}\n.wpdt-sc-FFC107 .rating > span.full.rated:after { color: #FFC107 !important;}\n.wpdt-sc-FFC107 .rating > .half:before { color: #FFC107 !important;}\n.wpdt-bc-8ECDC9 { background-color: #8ECDC9 !important;}\n.wpdt-fs-000011 { font-size: 11px !important;}\n.wpdt-bc-CD8E8E { background-color: #CD8E8E !important;}\n]]><\/style>\n<style><![CDATA[\n\/* th background color *\/\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable.bt[data-has-header=\"1\"] td.wpdt-header-classes,\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable thead th,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th.sorting {\n\tbackground-color: #F7F1F0 !important;\n    background-image: none !important;\n}\n\/* th border color *\/\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable thead tr > th{\n    border-bottom-color: #E2DEDD !important;\n    border-right-color: #E2DEDD !important;\n    border-top-color: #E2DEDD !important;\n    border-left-color: #E2DEDD !important;\n}\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable thead th,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th.sorting {\n\tborder-color: #E2DEDD !important;\n}\n\/* th active\/hover background color *\/\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th.sorting_asc,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th.sorting_desc,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable thead th.sorting:hover,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable.wpdtSimpleTable thead th:hover,\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpDataTable.wpdtSimpleTable thead th:hover {\n\tbackground-color: #F7F1F0 !important;\n    background-image: none !important;\n}\n\n\/* table outer border color *\/\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr:last-child td,\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr:last-child td.wpdt-merged-cell:last-child,\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr:last-child td.wpdt-merged-cell,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable tr:last-child td {\n\tborder-bottom-color: #E2DEDD !important;\n}\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr td:first-child,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable tr td:first-child {\n\tborder-left-color: #E2DEDD !important;\n}\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr td:last-child,\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable tr td.wpdt-merged-cell:last-child,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable tr td:last-child {\n\tborder-right-color: #E2DEDD !important;\n}\n                \/* table font size *\/\n.wpdt-c.wpDataTablesWrapper table.wpdtSimpleTable,\n.wpdt-c .wpDataTablesWrapper table.wpDataTable {\n    font-size:12px !important;\n}\n \n]]><\/style>\n<\/div>\n<\/div>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">FAQ\u2019s<\/h2>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">Is THC-P the strongest cannabinoid?<\/h3>\n<p>Research suggests that it is more potent than THC, because it binds to CB1 and CB2 receptors at a greater level than THC. <a href=\"https:\/\/www.ncbi.nlm.nih.gov\/pmc\/articles\/PMC6937300\/\" target=\"_blank\" rel=\"noopener\">Lab research<\/a> suggests that it binds 33X better to the CB1 receptor than delta 9 THC and that it can produce the same high as THC in as little as a fifth or tenth of the typical Delta 9 dose.<\/p>\n<p>The unmatched binding and long chain chemical structure means it is likely more effective at treating many conditions than standard THC and can provide a more intense mind and body experience.<\/p>\n<p>However, research into THC-P is still relatively new and there is much more to be discovered in terms of its potency and benefits.<\/p>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">How long does the THC-P high last?<\/h3>\n<p>The THC-P high usually lasts for 2-6 hours, depending on the dose, your individual tolerance, and how it is consumed. Vapes are fast-acting as the cannabinoid enters quickly into the bloodstream via the lungs, but it also means that the high doesn\u2019t last as long as it would if you were to consume it in other forms (gummies or tinctures).<\/p>\n<h3 class=\"wp-block-heading\">Does THC-P make you feel sleepy?<\/h3>\n<p>This is very much dependent on the specific vape or strain you choose.. Many THC-P vapes can be uplifting and energizing, usually due to added Sativa terpenes, while others (using indica terpenes) can make you feel more sedated and sleepy.<\/p>\n<p>Either way, it\u2019s also worth bearing in mind how strong THC-P is, so if you\u2019re not a regular smoker or have a lower tolerance, then hitting it too hard is probably going to make you feel drowsy either way!<\/p>\n<h2 class=\"wp-block-heading\">Who has the best THC-P?<\/h2>\n<p>It\u2019s widely thought that THC-P has similar therapeutic benefits to THC, but with a more potent and euphoric high but, in my experience, many THC-P vapes fall short on their promise.<\/p>\n<p>However, there are some brands getting it right, which I\u2019m pleased to share with you here.<\/p>\n<p>I was seriously blown away by Binoid\u2019s THC-P vapes. They hit fast and hard, providing a powerful high that reminded me of the good old days when I first started getting high.<\/p>\n<p>Whether your main draw is the best effects, potency, value for money, blend, or flavor, I\u2019ve provided an honest and detailed opinion of my top five picks featured here, to help you narrow down your search.<\/p>\n<\/p><\/div>\n<p><script async defer crossorigin=\"anonymous\" src=\"https:\/\/connect.facebook.net\/en_US\/sdk.js#xfbml=1&#038;version=v17.0&#038;appId=&#038;autoLogAppEvents=1\" nonce=\"Ci8te34e\"><\/script><br \/>\n<br \/><\/p>\n","protected":false},"excerpt":{"rendered":"<p>Some links in this article may be affiliate links that pay us a small commission on qualifying purchases. Read our review process for more information on how we vet brands and products to ensure their safety and efficacy. \u26a1\ufe0f Quick list Editor\u2019s Choice Binoid Unbeatable value Hard hitting high Potent THC-P &amp; THCa 10 different [&hellip;]<\/p>\n","protected":false},"author":1,"featured_media":324115,"comment_status":"open","ping_status":"open","sticky":false,"template":"","format":"standard","meta":{"footnotes":""},"categories":[98521,98524,151322,98523,151321],"tags":[151324,151323],"dealstore":[],"offerexpiration":[],"class_list":["post-324114","post","type-post","status-publish","format-standard","has-post-thumbnail","hentry","category--product-reviews","category-brands","category-top-list","category--vaping","category--minor-cannabinoids","tag-disposables","tag-thcp"],"yoast_head":"<!-- This site is optimized with the Yoast SEO plugin v26.4 - https:\/\/yoast.com\/wordpress\/plugins\/seo\/ -->\n<title>The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network<\/title>\n<meta name=\"robots\" content=\"index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1\" \/>\n<link rel=\"canonical\" href=\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\" \/>\n<meta property=\"og:locale\" content=\"en_US\" \/>\n<meta property=\"og:type\" content=\"article\" \/>\n<meta property=\"og:title\" content=\"The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network\" \/>\n<meta property=\"og:description\" content=\"Some links in this article may be affiliate links that pay us a small commission on qualifying purchases. Read our review process for more information on how we vet brands and products to ensure their safety and efficacy. \u26a1\ufe0f Quick list Editor\u2019s Choice Binoid Unbeatable value Hard hitting high Potent THC-P &amp; THCa 10 different [&hellip;]\" \/>\n<meta property=\"og:url\" content=\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\" \/>\n<meta property=\"og:site_name\" content=\"Som2ny Network\" \/>\n<meta property=\"article:published_time\" content=\"2025-11-30T00:23:10+00:00\" \/>\n<meta property=\"og:image\" content=\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\" \/>\n\t<meta property=\"og:image:width\" content=\"1000\" \/>\n\t<meta property=\"og:image:height\" content=\"700\" \/>\n\t<meta property=\"og:image:type\" content=\"image\/jpeg\" \/>\n<meta name=\"author\" content=\"admin\" \/>\n<meta name=\"twitter:card\" content=\"summary_large_image\" \/>\n<meta name=\"twitter:label1\" content=\"Written by\" \/>\n\t<meta name=\"twitter:data1\" content=\"admin\" \/>\n\t<meta name=\"twitter:label2\" content=\"Est. reading time\" \/>\n\t<meta name=\"twitter:data2\" content=\"20 minutes\" \/>\n<script type=\"application\/ld+json\" class=\"yoast-schema-graph\">{\"@context\":\"https:\/\/schema.org\",\"@graph\":[{\"@type\":\"Article\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#article\",\"isPartOf\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\"},\"author\":{\"name\":\"admin\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/b85e3c3dc0e1daea076524dc8810c371\"},\"headline\":\"The 5 Best THCP Disposables of 2025\",\"datePublished\":\"2025-11-30T00:23:10+00:00\",\"mainEntityOfPage\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\"},\"wordCount\":4071,\"commentCount\":0,\"publisher\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#organization\"},\"image\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage\"},\"thumbnailUrl\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\",\"keywords\":[\"Disposables\",\"THCP\"],\"articleSection\":[\"\u2b50\ufe0f Product Reviews\",\"Brands\",\"Top List\",\"\ud83d\udca8 Vaping\",\"\ud83d\udd2c Minor Cannabinoids\"],\"inLanguage\":\"en-US\",\"potentialAction\":[{\"@type\":\"CommentAction\",\"name\":\"Comment\",\"target\":[\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#respond\"]}]},{\"@type\":\"WebPage\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\",\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\",\"name\":\"The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network\",\"isPartOf\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#website\"},\"primaryImageOfPage\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage\"},\"image\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage\"},\"thumbnailUrl\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\",\"datePublished\":\"2025-11-30T00:23:10+00:00\",\"breadcrumb\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#breadcrumb\"},\"inLanguage\":\"en-US\",\"potentialAction\":[{\"@type\":\"ReadAction\",\"target\":[\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114\"]}]},{\"@type\":\"ImageObject\",\"inLanguage\":\"en-US\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage\",\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\",\"contentUrl\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg\",\"width\":1000,\"height\":700},{\"@type\":\"BreadcrumbList\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#breadcrumb\",\"itemListElement\":[{\"@type\":\"ListItem\",\"position\":1,\"name\":\"Home\",\"item\":\"https:\/\/fivemor.com\/?bp_activities=1\"},{\"@type\":\"ListItem\",\"position\":2,\"name\":\"The 5 Best THCP Disposables of 2025\"}]},{\"@type\":\"WebSite\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#website\",\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/\",\"name\":\"Som2ny Network\",\"description\":\"Daily Deals\",\"publisher\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#organization\"},\"potentialAction\":[{\"@type\":\"SearchAction\",\"target\":{\"@type\":\"EntryPoint\",\"urlTemplate\":\"https:\/\/fivemor.com\/?s={search_term_string}\"},\"query-input\":{\"@type\":\"PropertyValueSpecification\",\"valueRequired\":true,\"valueName\":\"search_term_string\"}}],\"inLanguage\":\"en-US\"},{\"@type\":\"Organization\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#organization\",\"name\":\"Som2ny Network\",\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/\",\"logo\":{\"@type\":\"ImageObject\",\"inLanguage\":\"en-US\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/logo\/image\/\",\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2026\/07\/4a0953c4-logo-300x86-1.png\",\"contentUrl\":\"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2026\/07\/4a0953c4-logo-300x86-1.png\",\"width\":300,\"height\":86,\"caption\":\"Som2ny Network\"},\"image\":{\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/logo\/image\/\"}},{\"@type\":\"Person\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/b85e3c3dc0e1daea076524dc8810c371\",\"name\":\"admin\",\"image\":{\"@type\":\"ImageObject\",\"inLanguage\":\"en-US\",\"@id\":\"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/image\/\",\"url\":\"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/729ae85bf62b9917e93538db2f2688ca?s=96&r=g&default=https%3A%2F%2Ffivemor.com%2Fwp-content%2Fplugins%2Fbuddypress-first-letter-avatar%2Fimages%2Fdefault%2F96%2Flatin_a.png\",\"contentUrl\":\"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/729ae85bf62b9917e93538db2f2688ca?s=96&r=g&default=https%3A%2F%2Ffivemor.com%2Fwp-content%2Fplugins%2Fbuddypress-first-letter-avatar%2Fimages%2Fdefault%2F96%2Flatin_a.png\",\"caption\":\"admin\"},\"sameAs\":[\"https:\/\/fivemor.com\"],\"url\":\"https:\/\/fivemor.com\/?author=1\"}]}<\/script>\n<!-- \/ Yoast SEO plugin. -->","yoast_head_json":{"title":"The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network","robots":{"index":"index","follow":"follow","max-snippet":"max-snippet:-1","max-image-preview":"max-image-preview:large","max-video-preview":"max-video-preview:-1"},"canonical":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114","og_locale":"en_US","og_type":"article","og_title":"The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network","og_description":"Some links in this article may be affiliate links that pay us a small commission on qualifying purchases. Read our review process for more information on how we vet brands and products to ensure their safety and efficacy. \u26a1\ufe0f Quick list Editor\u2019s Choice Binoid Unbeatable value Hard hitting high Potent THC-P &amp; THCa 10 different [&hellip;]","og_url":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114","og_site_name":"Som2ny Network","article_published_time":"2025-11-30T00:23:10+00:00","og_image":[{"width":1000,"height":700,"url":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg","type":"image\/jpeg"}],"author":"admin","twitter_card":"summary_large_image","twitter_misc":{"Written by":"admin","Est. reading time":"20 minutes"},"schema":{"@context":"https:\/\/schema.org","@graph":[{"@type":"Article","@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#article","isPartOf":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114"},"author":{"name":"admin","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/b85e3c3dc0e1daea076524dc8810c371"},"headline":"The 5 Best THCP Disposables of 2025","datePublished":"2025-11-30T00:23:10+00:00","mainEntityOfPage":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114"},"wordCount":4071,"commentCount":0,"publisher":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/#organization"},"image":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage"},"thumbnailUrl":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg","keywords":["Disposables","THCP"],"articleSection":["\u2b50\ufe0f Product Reviews","Brands","Top List","\ud83d\udca8 Vaping","\ud83d\udd2c Minor Cannabinoids"],"inLanguage":"en-US","potentialAction":[{"@type":"CommentAction","name":"Comment","target":["https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#respond"]}]},{"@type":"WebPage","@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114","url":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114","name":"The 5 Best THCP Disposables of 2025 - Som2ny Network","isPartOf":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/#website"},"primaryImageOfPage":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage"},"image":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage"},"thumbnailUrl":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg","datePublished":"2025-11-30T00:23:10+00:00","breadcrumb":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#breadcrumb"},"inLanguage":"en-US","potentialAction":[{"@type":"ReadAction","target":["https:\/\/fivemor.com\/?p=324114"]}]},{"@type":"ImageObject","inLanguage":"en-US","@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#primaryimage","url":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg","contentUrl":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2025\/11\/Elite-series-THC-P-disposable-from-Binoid.jpg","width":1000,"height":700},{"@type":"BreadcrumbList","@id":"https:\/\/fivemor.com\/?p=324114#breadcrumb","itemListElement":[{"@type":"ListItem","position":1,"name":"Home","item":"https:\/\/fivemor.com\/?bp_activities=1"},{"@type":"ListItem","position":2,"name":"The 5 Best THCP Disposables of 2025"}]},{"@type":"WebSite","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#website","url":"https:\/\/fivemor.com\/","name":"Som2ny Network","description":"Daily Deals","publisher":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/#organization"},"potentialAction":[{"@type":"SearchAction","target":{"@type":"EntryPoint","urlTemplate":"https:\/\/fivemor.com\/?s={search_term_string}"},"query-input":{"@type":"PropertyValueSpecification","valueRequired":true,"valueName":"search_term_string"}}],"inLanguage":"en-US"},{"@type":"Organization","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#organization","name":"Som2ny Network","url":"https:\/\/fivemor.com\/","logo":{"@type":"ImageObject","inLanguage":"en-US","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/logo\/image\/","url":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2026\/07\/4a0953c4-logo-300x86-1.png","contentUrl":"https:\/\/fivemor.com\/wp-content\/uploads\/2026\/07\/4a0953c4-logo-300x86-1.png","width":300,"height":86,"caption":"Som2ny Network"},"image":{"@id":"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/logo\/image\/"}},{"@type":"Person","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/b85e3c3dc0e1daea076524dc8810c371","name":"admin","image":{"@type":"ImageObject","inLanguage":"en-US","@id":"https:\/\/fivemor.com\/#\/schema\/person\/image\/","url":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/729ae85bf62b9917e93538db2f2688ca?s=96&r=g&default=https%3A%2F%2Ffivemor.com%2Fwp-content%2Fplugins%2Fbuddypress-first-letter-avatar%2Fimages%2Fdefault%2F96%2Flatin_a.png","contentUrl":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/729ae85bf62b9917e93538db2f2688ca?s=96&r=g&default=https%3A%2F%2Ffivemor.com%2Fwp-content%2Fplugins%2Fbuddypress-first-letter-avatar%2Fimages%2Fdefault%2F96%2Flatin_a.png","caption":"admin"},"sameAs":["https:\/\/fivemor.com"],"url":"https:\/\/fivemor.com\/?author=1"}]}},"_links":{"self":[{"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/posts\/324114","targetHints":{"allow":["GET"]}}],"collection":[{"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/posts"}],"about":[{"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/types\/post"}],"author":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/users\/1"}],"replies":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fcomments&post=324114"}],"version-history":[{"count":0,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/posts\/324114\/revisions"}],"wp:featuredmedia":[{"embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=\/wp\/v2\/media\/324115"}],"wp:attachment":[{"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fmedia&parent=324114"}],"wp:term":[{"taxonomy":"category","embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fcategories&post=324114"},{"taxonomy":"post_tag","embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Ftags&post=324114"},{"taxonomy":"dealstore","embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fdealstore&post=324114"},{"taxonomy":"offerexpiration","embeddable":true,"href":"https:\/\/fivemor.com\/index.php?rest_route=%2Fwp%2Fv2%2Fofferexpiration&post=324114"}],"curies":[{"name":"wp","href":"https:\/\/api.w.org\/{rel}","templated":true}]}}